JĘZYK NIEMIECKI - korepetycje - KATOWICE - 40 zł za 120 min

Dodane przez Krzysztof, Czwartek, 18 Styczeń, 2018  19:08

Opis oferty:

Proszę przedstawicieli agencji rekrutacyjnych o nieinformowanie mnie drogą telefoniczną i/lub mailową o ofertach pracy w korporacjach.

Oferuję korepetycje z języka niemieckiego z dojazdem do Klienta w cenie:
- 30 zł / 60 minut,
- 40 zł / 120 minut
- 50 zł / 180 minut.

Jeżeli chodzi o preferowane przeze mnie metody nauczania języka niemieckiego, to wyznaję i stosuję następujące zasady.

1. Podstawowy nacisk kładę na poznanie jak najszerszego zakresu słownikowego (wyrazów i zwrotów), który może się przydać w trakcie rozmów na stosunkowo różne tematy. Tutaj zauważam z przykrością ułomność powszechnych (głównie publicznych) programów nauczania, które większy nacisk kładą na gramatykę niż na słownictwo. Dla wielu nauczycieli nieważne jest to, że uczeń ma bardzo ubogi zasób słów. Ważne, że zna regułki gramatyczne. Sytuację pogarsza zakres przedmiotowy większości podręczników do nauki języka obcego, który koncentruje się na typowo towarzysko-kulturowym słownictwie (rodzina, turystyka, zabytki itp.) zamiast na typowo zawodowo-technicznych. Prowadzi to do sytuacji, że nauczone się w ten sposób wyrażenia nie są wykorzystywane w praktyce, co podważa w ogóle sens uczestniczenia w tego typu zajęciach. Większość Polaków uczy się bowiem obcych języków (a zwłaszcza języka niemieckiego) przede wszystkim po to, aby móc go później wykorzystać do celów zawodowo-biznesowych.

2. Ważniejsze jest dla mnie opanowanie języka mówionego niż pisanego. W tym celu na prowadzonych przez siebie lekcjach pracuję głównie z filmami popularnonaukowymi zamieszczonymi na kanale YT. Chodzi o to, aby z obcym językiem się możliwie dużo osłuchać, co nie jest możliwe przy nauce z tradycyjną książką.

3. Poznanie wyrazów obcego języka nie polega na ich tłumaczeniu na język ojczysty lecz na ich "abstrakcyjnym" rozumieniu, tzn. wyobrażeniu sobie, czego (jakiego przedmiotu, zjawiska, cechy itp.) konkretny wyraz lub zwrot dotyczy. Z uwagi na to, że wypowiedzi w filmach, na których pracuję są ściśle powiązane z przedstawionymi tam obrazami, łatwiejsze jest zrozumienie jego treści oraz przyswojenie nowych wyrazów i zwrotów. Jeżeli nawet w trakcie oglądania konkretnego filmu występują problemy ze zrozumieniem wypowiedzianych w nim poszczególnych zwrotów, to z uwagi na ich ścisłe powiązanie z przedstawionymi w tym filmie obrazami można stosunkowo łatwo skojarzyć (domyśleć się) ich sens, co wpływa na szybsze poznanie języka.

4. Skuteczność w opanowaniu obcego języka jest uzależniona przede wszystkim od stopnia zaangażowania osoby uczącej się. W celu osiągnięcia konkretnych wyników w stosunkowo krótkim czasie konieczna jest codzienna nauka - im więcej tym lepiej. Spotkania z nauczycielem/korepetytorem (jeśli się odbywają raz lub dwa razy w tygodniu) powinny mieć na celu głównie wyjaśnienie wątpliwości powstałych w toku samodzielnej pracy oraz sprawdzenia postępów w zdobywaniu wiedzy.

5. Z osobami z zerową znajomością języka niemieckiego pracuję z edukacyjnym serialem "Deutsch lernen Extra auf Deutsch", którego pierwszy odcinek znajduje się pod adresem:
www.youtube.com/watch?v=SPjhwtJYnIk
Osoba ucząca się na tym poziomie zaawansowania powinna samodzielnie opanować takie zagadnienia jak zaimki (osobowe, wskazujące, dzierżawcze), liczebniki (główne i porządkowe), okoliczniki (miejsca, czasu itp.), kolory, nazwy miesięcy, dni tygodnia itp.

6. Z osobami z podstawową znajomością języka niemieckiego pracuję z edukacyjnym serialem "Deutschlandlabor", którego pierwszy odcinek znajduje się pod adresem: www.youtube.com/watch?v=L3uatU-UH60

7. Z osobami o nieco wyższym poziomie zaawansowania pracuję przy pomocy filmów popularnonaukowych, których tematykę dobieram wg zainteresowań, celu nauczania języka niemieckiego lub wykonywanej pracy osoby uczącej się, Mogą one być również związane z charakterem podejmowanej pracy w Niemczech, np. praca na budowie (elektryk, spawacz, monter okien i drzwi, murarz, glazurnik itp), praca na produkcji/magazynie, opieka nad osobami starszymi.

Osoby zainteresowane takimi metodami nauki języka niemieckiego zapraszam do kontaktu ze mną.
tel. 724-501-749
e-mail: kf3(małpa)wp.pl
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Dozwolone pliki: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Przepisz poprawnie kod z obrazka
Wyświetleń oferty: 3
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
Zgłoś opinie