PODRĘCZNIK DO SAMODZIELNEJ NAUKI JĘZYKA NIEMIECKIEGO pdf

Dodane: Poniedziałek, 23 Kwiecień, 2018  23:10
  • Cena: Za darmo
  • Lokalizacja: Katowice
  • Kategoria: Rozrywka i rekreacja / Książki i czasopisma / Nauka języka obcego
  • Stan: Nowe

Opis oferty:

Żeby się uczyć języka obcego wcale nie trzeba wydawać pieniędzy na kursy językowe, szkoły czy korepetycje. Języka obcego można się uczyć samodzielnie. Konieczna jest przede wszystkim samodyscyplina i systematyczność. Podstawowa znajomość języka obcego opiera się na umiejętności komunikacji werbalnej - słuchaniu ze zrozumieniem oraz wypowiadaniu zrozumiałych wypowiedzi. Dlatego na taką formę nauki języka obcego trzeba kłaść szczególny nacisk - głównie poprzez "osłuchiwanie się" z obcojęzycznymi wypowiedziami.
W celu opanowania praktycznej (komunikatywnej) znajomości języka obcego należy szczególny nacisk kłaść na znajomość słów, wyrażeń i zwrotów. Reguły gramatyczne stanowią co prawda integralną część poprawności językowej, jednak do skutecznego porozumiewania się w języku obcym nie są tak konieczne jak znajomość słownictwa. Opanowuje się je niejako "przy okazji", w trakcie poznawania kolejnych wyrażeń - analogicznie jak dziecko uczy się własnego ojczystego języka.
Osobom zainteresowanym taką formą nauki języka niemieckiego oferuję nieodpłatne wysłanie podręcznika do samodzielnej nauki języka niemieckiego mojego autorstwa w formacie pdf. Stanowi on zbiór tekstów wypowiedzianych w filmach zamieszczonych na kanale youtube.
Mój podręcznik mogą używać zarówno osoby o podstawowej (a nawet zerowej) znajomości języka niemieckiego, jak również osoby o nieco wyższym stopniu zaawansowania. Poziom znajomości języka nie ma tutaj większego znaczenia. Różnica polega tylko na tym, ze dla osób o wyższym stopniu znajomości języka niemieckiego podręcznik mój szybciej okaże się "banalny". Takim osobom polecam już samodzielne pisanie tekstów z filmów zamieszczonych na kanale youtube, jako naukę doskonalącą dalsze umiejętności językowe. Najlepiej wybierać jest takie filmy, których tematyka jest związana z osobistymi zainteresowaniami - taka nauka okazuje się niejako ciekawsza i przez co bardziej skuteczna.
Moja praktyczna wskazówka przy nauce języka niemieckiego przy korzystaniu z mojego podręcznika oraz przy ewentualnym samodzielnym pisaniu testów z filmów zamieszczonych na kanale youtube jest następująca. Przeglądarka filmowa youtube ma w prawym dolnym rogu ekranu zamieszczony symbol koła zębatego (ustawienia). Poprzez kliknięcie tego koła zębatego wyświetla się menu, w którym znajduje się m.in. opcja "szybkość", przy użyciu tej opcji można regulować szybkość wyświetlania filmu. Można go spowolnić do prędkości 0,5 lub 0,75, przez co można się dokładniej przysłuchać wypowiedzianym w wyświetlanym filmie zwrotom.
Zainteresowanych proszę o kontakt przez formularz lento lub na maila kf3(małpa)wp.pl
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone:jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
reCAPTCHA
Krzysztof
Na Lento.pl od 27 paź 2011
Strona użytkownika
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
Zgłoś opinie