Projektowana charakterystyka energetyczna - KATOWICE

Odświeżone: Poniedziałek, 23 Styczeń, 2023  20:11
  • Kategoria: Usługi / Usługi architektoniczne i geodezyjne

Opis oferty:

budynku + Analiza ekologiczna
Od 3 października 2014 roku projektowane charakterystyki energetyczne wykonujemy zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynków (Dz. U. z dnia 2 lipca 2014, poz. 888).
Projektowana charakterystyka energetyczna jest integralną częścią projektu budowlanego, w tym również projektu budynku jednorodzinnego.
Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie zakresu projektu budowlanego, charakterystyka energetyczna budynku musi być opracowana zgodnie z metodologią sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej.

Projektowana charakterystyka energetyczna powinna zawierać informacje na temat właściwości cieplnych przegród oraz zastosowanych rozwiązań instalacyjnych.

Do każdej projektowanej charakterystyki energetycznej budynku dołączana jest analiza możliwości racjonalnego wykorzystania wysokoefektywnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło.
Zgodnie z aktualnie obowiązującymi Warunkami Technicznymi projektowany nowy budynek musi spełniać wymagania zarówno w zakresie wartości wskaźnika zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP, jak również w zakresie izolacyjności przegród i wyposażenia technicznego oraz powierzchni okien.

W przypadku budynku przebudowywanego wystarczy spełnienie warunków dotyczących izolacyjności przegród, wyposażenia technicznego oraz powierzchni okien.

Maksymalne wartości wskaźnika EP na potrzeby ogrzewania, wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia, a w przypadku budynków niemieszkalnych także oświetlenia, będą stopniowo obniżane aż do roku 2021 (EPmax).

Zmniejszeniu ulegać będą także graniczne wartości współczynników przenikania ciepła przegród nieprzezroczystych (Umax) oraz okien i drzwi (Umax).

Zaostrzanie wymagań odnośnie jakości energetycznej budynków wynika z obowiązku zapisanego w dyrektywnie EPBD (Energy Performance of Buildings Directive), zobowiązującej Państwa Członkowskie do zwiększenia liczby obiektów wznoszonych w standardzie niemal zeroenergetycznym. Zgodnie z definicją zamieszczoną w dyrektywie, budynek o niemal zerowym zużyciu energii charakteryzuje się wysokiej klasy charakterystyką energetyczną, zaś niewielkie zapotrzebowanie na energię takiego obiektu pokrywane jest w znacznym stopniu ze źródeł odnawialnych.

Wszystkie nowe domy jednorodzinne wznoszone po 1 stycznia 2014 roku nie mogą zużywać więcej niż 120 kWh/mkw/rok energii pierwotnej. Od 2017 roku wartość ta ulega obniżeniu do 95 kWh/mkw/rok, a od roku 2011 - do 70 kWh/mkw/rok.

W celu wykazania, że projektowany budynek sprosta tym wymaganiom konieczne jest opracowanie jego charakterystyki energetycznej.

Projektowana charakterystyka energetyczna wykonana zgodnie z wymogami NFOŚiGW jest niezbędna w przypadku ubiegania się o dotację w programie dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych (szczegóły programu).

W celu zlecenia wykonania projektowanej charakterystyki energetycznej budynku zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami:

tel.: 605 - pokaż numer telefonu -
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 8MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Cartex
Na Lento.pl od 06 gru 2016
Konto prywatne
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
  • Udostępnij ogłoszenie

Inni oglądali:

Spawarka, butle - zestaw spawalniczy -Dęblin
Spawarka, butle - zestaw spawalniczy -Dęblin
Dęblin
Poniedziałek, 21 Listopad, 2022  12:43
Usuwanie gniazd owadów
Usuwanie gniazd owadów
Chorzów
Sobota, 28 Styczeń, 2023  09:39
Elektryk
Karlino
Poniedziałek, 21 Listopad, 2022  12:26
Tanie strony internetowe | od 250ZŁ! |
Tanie strony internetowe | od 250ZŁ! |
Poznań
Poniedziałek, 21 Listopad, 2022  15:52
Pożyczka bez sprawdzania BIK
Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 Listopad, 2022  15:35
Wiktoria
Wiktoria
Kozienice
Poniedziałek, 21 Listopad, 2022  15:13
Social Media
Social Media
Warszawa
Poniedziałek, 21 Listopad, 2022  15:07
Fotograf ślubny, weselny, sesje, studniówki Śląsk
Fotograf ślubny, weselny, sesje, studniówki Śląsk
Żory
Poniedziałek, 21 Listopad, 2022  13:44
Pomoc
Pomoc
Warszawa
Poniedziałek, 21 Listopad, 2022  14:19
VDK.pl domena internetowa 3 literowa! Skrót od VoDKa.pl
VDK.pl domena internetowa 3 literowa! Skrót od VoDKa.pl
Warszawa
Czwartek, 30 Marzec, 2023  20:18

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookTweetnijUdostępnij na Messenger Kopiuj link do ogłoszenia

Dodaj notatkę

Opis musi być krótszy niż 250 znaków