Niemiecki - Katowice - korepetycje - praktyczna nauka języka

Dodane: Czwartek, 10 Czerwiec, 2021  00:07
  • Kategoria: Usługi / Nauka i Szkolenia

Opis oferty:

Proszę przedstawicieli agencji rekrutacyjnych o nieinformowanie mnie drogą telefoniczną i/lub mailową o ofertach pracy w korporacjach.

Oferuję korepetycje z języka niemieckiego w cenie:
- 50 zł / 60 minut,
- 70 zł / 120 minut,
- 90 zł / 180 minut.

Jeżeli chodzi o preferowane przeze mnie metody nauczania języka niemieckiego, to wyznaję i stosuję następujące zasady:

1. Podstawowy nacisk kładę na poznanie jak najszerszego zakresu słownikowego (wyrazów i zwrotów), który może się przydać w trakcie rozmów na stosunkowo różne tematy. Gramatyka jest co prawda integralną częścią poprawności językowej, w praktyce jednak dużo większą możliwość swobodnego komunikowania ma osoba, która posiada szeroki zasób słów, a słabo zna reguły gramatyczne niż taka, która ma dobrze opanowana gramatykę lecz zna stosunkowo niewiele wyrazów i zwrotów. W trakcie systematycznej nauki wyrażeń i zwrotów z danego języka reguły gramatyczne poznaje się niejako przy okazji i później zaczyna się jest stosować na wyczucie, bez potrzeby ich uczenia się na pamięć. Tutaj zauważam z przykrością ułomność powszechnych (głównie publicznych) programów nauczania, które większy nacisk kładą na gramatykę niż na słownictwo. Dla wielu nauczycieli nieważne jest to, że uczeń ma ubogi zasób słów; ważne, że zna regułki gramatyczne. Sytuację pogarsza zakres przedmiotowy wielu podręczników do nauki języka niemieckiego, które koncentrują się na typowo towarzysko-kulturowym słownictwie (rodzina, turystyka, zabytki itp.) zamiast na kwestiach typowo zawodowo-technicznych. Prowadzi to do sytuacji, że nauczane się w ten sposób wyrażenia nie są wykorzystywane w praktyce, co podważa w ogóle sens uczestniczenia w prowadzonych w ten sposób zajęciach oraz korzystania z takich podręczników. Zdecydowana większość Polaków uczy się bowiem obcych języków (a zwłaszcza języka niemieckiego) przede wszystkim po to, aby móc go później wykorzystać do celów zawodowo-biznesowych.

2. W celu uzyskania praktycznej umiejętności posługiwania się językiem obcym ważniejsze jest opanowanie języka mówionego niż pisanego. W tym celu na prowadzonych przez siebie lekcjach pracuję głównie z filmami popularnonaukowymi zamieszczonymi na platformie YT. Chodzi o to, aby z obcym językiem się możliwie dużo osłuchać, co nie jest możliwe przy nauce z tradycyjną niemą książką.

3. Nauka języka obcego jest ciężka pracą wymagającą pełnego zaangażowania osoby uczącej się. W celu opanowania języka w możliwie krótkim terminie konieczne jest poświęcenie w tym celu codziennie min. 20-30 minut - im więcej tym lepiej. Spotkania z korepetytorem/nauczycielem (jeżeli odbywają się tylko raz lub dwa razy w tygodniu) powinny służyć przede wszystkim wyjaśnieniu powstałych w trakcie samodzielnej nauki wątpliwości, sprawdzenia osiągniętych postępów oraz wzmocnienia motywacji do kontynuowania nauki. Uczeń we własnym zakresie powinien się nauczyć zaimków (osobowych, dzierżawczych i wskazujących), dni tygodnia, nazw miesięcy, podstawowych kolorów, kierunków w przestrzeni (lewo-prawo, przód-tył, góra-dół) stron świata itp.

4. Poznanie wyrazów obcego języka nie polega na ich tłumaczeniu na język ojczysty lecz na ich abstrakcyjnym zrozumieniu, tzn. wyobrażeniu sobie, czego (jakiego przedmiotu, zjawiska, cechy itp.) konkretny wyraz lub zwrot dotyczy. Z uwagi na to, że wypowiedzi w filmach, na których pracuję są ściśle powiązane z przedstawionymi tam obrazami, łatwiejsze jest zrozumienie jego treści oraz przyswojenie nowych wyrazów i zwrotów. Jeżeli nawet w trakcie oglądania konkretnego filmu występują problemy ze zrozumieniem wypowiedzianych w nim poszczególnych zwrotów, to z uwagi na ich ścisłe powiązanie z przedstawionymi w tym filmie obrazami można stosunkowo łatwo skojarzyć (domyśleć się) ich sens, co wpływa na szybsze poznanie języka.

5. Na życzenie mogę również prowadzić zajęcia z naciskiem na wybrane grupy tematyczne języka niemieckiego, związane np. z podejmowaną pracą w Niemczech (np. praca na budowie, praca na produkcji/magazynie, opieka nad osobami starszymi, obsługa komputerowych systemów operacyjnych, arkuszy kalkulacyjnych typu Excel, nauka jężyków programowania itp.).

Osoby zainteresowane takimi metodami nauki języka niemieckiego zapraszam do kontaktu ze mną.

Pozdrawiam
Krzysztof
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 8MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Katowice
Krzysztof
Na Lento.pl od 27 paź 2011
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
  • Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookTweetnijUdostępnij na Messenger Kopiuj link do ogłoszenia

Dodaj notatkę

Opis musi być krótszy niż 250 znaków